Projecten

Windpark Alpha Ventus krijgt langer leven

Eemshaven- Inmiddels is de Eemshaven uitgegroeid als offshore-wind haven, maar 17 jaar geleden was Alpha Ventus het eerste windpark dat vanuit de haven werd gebouwd. In 2025 vierde het windpark zijn 15-jarige jubileum en nu krijgt het windpark een langer leven.

Destijds was Alpha Ventus het eerste Duitse offshore windpark. Duitsland heeft niet stil gezeten, maar ook de Eemshaven niet. Inmiddels vormen enorme offshore-windprojecten, zowel Duitse als Nederlandse, de motor van de haven. Alpha Ventus is dan ook niet meer een groot windpark te noemen. Met enkel 12 windturbines van 5 megawatt per stuk heeft het windpark een totale capaciteit van 60 megawatt. Dit terwijl de huidige windpark gauw rond de 900 megawatt zitten.

De verwachte levensduur van het windpark was 20 jaar, maar nu biedt een overname kansen voor een langere levensduur. De eigenaren van het windpark, EWE, RWE en Vattenfall, hebben namelijk hun aandelen verkocht aan Ocean Breeze Energy. Deze eigendomsoverdracht biedt mogelijkheid om het windpark langer te exploiteren dan oorspronkelijk gepland.

Ocean Breeze Energy heeft eerder in het windpark BARD Offshore 1 bewezen dat verouderde windturbinetechnologie geoptimaliseerd kan worden om het windpark weer economisch aantrekkelijk te maken. Ocean Breeze Energy streeft er dan ook naar om het windpark zo lang mogelijk draaiende te houden en bestaande infrastructuur te behouden.

Bron informatie: Windpark Alpha Ventus

Translate